Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

29.02.2024

„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”
/Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych/

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca. Uczniowie naszej szkoły: Weronika Dziewińska z 2SB i Kamil Wolski z 2TA wzięli udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” organizowanego przez: Fundację im. Kazimierza Wielkiego, Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz XXIX LO im. cc. mjr. H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, wysyłając prace plastyczne. Oto i one:

01.jpg

02.jpg

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.