TEG 2019! Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!

Jak co roku uczniowie kierunku technik logistyk włączyli się w akcję Tydzień Edukacji Globalnej. Tym razem była to klasa pierwsza 11BP, która pod opieką mgr Krystyny Migdał, zorganizowała warsztaty pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”. Uczniowie przygotowali prezentację, konkurs oraz zachęcali do zbiórki baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Podczas zajęć częstowali również słodkimi, soczystymi, a przede wszystkim ekologicznymi jabłkami ufundowanymi przez sponsora – Pana Dominika Brzóskę, Gospodarstwo Rolno-Sadownicze, Sady-Kunice. Serdecznie dziękujemy!


TEG jest coroczną międzynarodową inicjatywą, mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.
Ideą TEG jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Więcej na: http://zagranica.org.pl/co-robimy/edukacja-globalna