XII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

23 października br. osiemnastu uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik logistyk wzięło udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Uczestnicy w ciągu 40 minut musieli napisać test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru.
Olimpiada z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. Na stałe została umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Celem rywalizacji jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania tematyką logistyczną oraz pomoc w ocenie programu nauczania w szkołach średnich i policealnych.
Wyniki pierwszego, szkolnego etapu zostaną opublikowane już wkrótce. Etap okręgowy odbędzie się 6 grudnia 2019 roku, natomiast etap centralny 19 marca 2020 roku.
Mocno trzymamy kciuki za reprezentację naszej szkoły!
Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, a jej szkolnym koordynatorem mgr Krystyna Migdał.