Wycieczka do Małopolskiego Parku Logistyki Zasada Trans Spedition w Targowisku

4 listopada 2019 r. 49 uczniów z klas I i III kształcących się w zawodzie technik logistyk, technik informatyk i technik mechanik wraz z opiekunami mgr Krystyną Migdał, mgr Olgą Mleczko, mgr Pawłem Kociołem, mgr Marcinem Budzynem zwiedzili Małopolski Park Logistyki Zasada Trans Spedition w Targowisku. Zasada Trans Spedition działająca na rynku od 1996 roku, oferuje usługi w branży logistyka, magazynowanie, transport i spedycja oraz serwis wózków widłowych, diagnostyką i naprawę pojazdów. Firma należy do jednej z największych grup kapitałowych w Polsce, Grupy Zasada S.A., skupiającej ponad 40 spółek działających w różnych sektorach gospodarki.

Centrum w Targowisku składa się z hal magazynowych o powierzchni 10 tys. m kw. oraz dodatkowych powierzchni na parkingi, place manewrowe dla samochodów, basen ppoż i itp..
Nasza wycieczka miała charakter interdyscyplinarny, obejmując szeroki wachlarz wiedzy z kilku przedmiotów zawodowych, była ciekawą formą nauki pozalekcyjnej, źródłem wielu obserwacji i doświadczeń. Nasi uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania nowoczesnego centrum, poznali specyfikę pracy w centrum logistycznym, dziale planowania transportu oraz magazynu. Wycieczka okazała się dla uczniów cennym źródłem wiedzy, a zdobyte informacje z pewnością wykorzystają w przyszłości!
Serdecznie dziękujemy firmie Zasada Trans Spedition, jej kierownictwu za możliwość zwiedzenia centrum, za przygotowanie oraz przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć.