Logistyczne podsumowanie

Wraz z końcem roku szkolnego przyszedł czas na podsumowanie działań projektowych Szkolnego Klubu Logistyki funkcjonującego w naszej szkole. W drugim półroczu uczniowie swą aktywność skupili wokół programu edukacyjnego „Klimat to temat!” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ma przybliżyć konsekwencje wynikające ze zmian klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz uświadomić możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej.

Program stanowi zaproszenie do rozmowy na temat zmian klimatu z różnych perspektyw i dla różnych odbiorców, m.in. społeczności szkolnych i lokalnych. W ramach swoich działań młodzież postanowiła m.in. uczcić Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja. Jak zwykle grupa projektowa wykazała się kreatywnością i zaskoczyła wszystkich ciekawym pomysłem na upamiętnienie tego dnia, którego celem jest przypominanie o ochronie środowiska oraz zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Młodzież wraz z opiekunem mgr Krystyną Migdał już wypełniła sprawozdanie z realizacji programu „Klimat to temat!” i otrzymała zaproszenie do kolejnej edycji programów organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu Szkolny Klub Logistyki w ramach udziału szkoły w programie „Młodzi w Akcji” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotował wystawę z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę