Pierwsze wrażenia

Po dotarciu do Bolonii i zakwaterowaniu w Residenze Terzo Millennio, w niedzielę i poniedziałek, uczniowie zostali zapoznani z planem miasta, otrzymali bilety wraz z informacjami jak dojechać do miejsc odbywania staży. Po spotkaniu z polskojęzyczną opiekunką, przyszedł czas na spotkanie z opiekunką anglojęzyczną, która jest odpowiedzialna za kontakt z pracodawcami i realizację staży uczniowskich.
Następnie przyszedł czas na spotkania organizacyjne w firmach, do których zostali skierowani nasi uczniowie. Dostarczyły one uczniom wielu ciekawych doświadczeń jak np. pierwsze rozmowy w języku angielskim, czy też włoskim. Te pierwsze wrażenia są bardzo ciekawe i wesołe, wszystkim dopisują świetne nastroje, a w raz z nimi pogoda też jest coraz lepsza, zaczyna mocniej świecić słońce i znikają chmury.

 

Jak zwykle przy takich wyjazdach oprócz ważnych spraw zawodowych bardzo istotną rolę odgrywa możliwość poznania kultury, historii i wielu zwyczajów panujących w danym miejscu. Nie tracąc czasu, już w pierwszych godzinach i dniach, wyruszyliśmy na smakowanie i poznawanie wyjątkowego klimatu bolońskiego. Wszystkich ciekawych zapraszamy do oglądania naszych krótszych i dłuższych relacji.