Druga Edycja Tradycyjnego Sadu

Uczniowie III i I klasy technikum rolniczego przystąpili do realizacji projektu „Tradycyjny Sad” – w tym roku sad gruszowy. Wybraliśmy miejsce, odmiany, zaprojektowaliśmy rozmieszczenie, rośliny towarzyszące – pyłko i miododajne. Spełniliśmy wszystkie wymogi, otrzymaliśmy grant finansowy z Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) na założenie sadu i uczestniczymy w drugim etapie. Jednym z warunków było zbadanie gleby. W kwietniu Pani J. Dróżdż (starszy specjalista ze Stacji Chemiczno Rolniczej w Krakowie) gościła osobiście na terenie naszej szkoły. Udzieliła nam cennych, fachowych wskazówek, a zarazem informacji dla przyszłych rolników. Na dzień dzisiejszy „SAD GRUSZOWY” jest wkomponowany w krajobraz naszej szkoły i rozliczamy się z otrzymanego grantu. Zapraszamy do galerii zdjęć.  Barbara Rychel