Pielgrzymka na Jasną Górę

21 marca br. uczniowie klas maturalnych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie udali się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Pragnęli w ten sposób wyrazić wdzięczność Matce Bożej za opiekę w czasie nauki w naszej szkole. Nasi młodzi pielgrzymi mieli okazję wysłuchać konferencji wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego z Krakowa – ks. dra Wojciecha Węgrzyniaka na temat wagi wiary w życiu młodego człowieka oraz uczestniczyć w uroczystej mszy świętej, przed Cudownym Obrazem Pani Jasnogórskiej, odprawionej przez przybyłych kapłanów pod przewodnictwem ks. bp Stefana Cichego.

Wraz z naszymi maturzystami, we mszy św. o godz. 12.00 wzięli udział maturzyści z Krakowa, Nowego Targu i Legnicy. Po mszy świętej, młodzież pod opieką p. Elżbiety Rozum-Marzec, p. Barbary Radzięty, p. Moniki Widełki oraz p. Ewy Drozd zwiedziła skarbiec jasnogórski i okolice zakonu o.o. Paulinów na Jasnej Górze.
Mamy nadzieję, że uczniowie klas czwartych szczęśliwie zakończą naukę w progach naszej szkoły i z Bożym błogosławieństwem wkroczą w dorosłe życie.