Nasze serca dla NIEPODLEGŁEJ

Dzień 11 listopada 2018 roku był dla wszystkich Polaków dniem wyjątkowym. Świętowaliśmy bowiem jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju. Świętowaliśmy na wiele różnych sposobów – z najbliższymi, z nieznajomymi – biorąc udział czy to w oficjalnych uroczystościach, czy w wystawach, koncertach, wydarzeniach sportowych i wielu innych, które były wyjątkowo liczne i przygotowane zostały zarówno przez instytucje świeckie, jak i kościelne. Samorząd uczniowski naszej szkoły również aktywnie włączył się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W dniu 8 listopada, po zakończeniu szkolnej akademii, częstowaliśmy wszystkich specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność, biało-czerwonymi ciasteczkami w kształcie serduszek.
Z kolei, w dniach 9-10 listopada, jak już zostało to wspomniane, reprezentowaliśmy naszą szkołę biorąc udział w XXI Pieszym Rajdzie szlakiem cmentarzy z pierwszej wojny światowej , który odbył się pod hasłem ,,Jak Oni w 1914 roku”. I wreszcie, w dniu setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, 11 listopada, Poczet Sztandarowy naszej szkoły wraz z Dyrektorem uczestniczył w uroczystościach powiatowych, które miały miejsce w Bochni.