Ogólnopolska akcja – „Cała Polska czyta dzieciom”

 

„Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości (…). Czytając dziecku zaspokajamy wszystkiego jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe i moralne – dając mu wiarę w siebie oraz narzędzie sukcesu na całe życie.” 
4 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bochni odbyła się impreza czytelnicza zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy z okazji Jubileuszu 15-lecia kampanii przygotowali inscenizację wiersza „Na straganie”. Z racji tego, że 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji, a w dniu uroczystości (czyli 4 kwietnia) w kalendarzu świąt nietypowych widnieje Święto Marchewki postanowiliśmy zachęcić do czytania wierszy  Jana Brzechwy oraz do spożywania warzyw i owoców.

Na koniec spotkania poczęstowaliśmy naszych młodszych kolegów upieczonymi przez nas smacznymi i zdrowymi marchewkowymi muffinkami. Bardzo dziękujemy uczniom klasy III TŻ i I TŻ/TR/TL za przygotowaną inscenizację i pomoc w przeprowadzeniu imprezy.